Programul teatrelor bucurestene in perioada 7 - 13 martie
    POZA:
 
 

Programul teatrelor bucurestene in perioada 7 - 13 martie

Din data: 07 Martie 2011 ora : 12:45:08
Pasionatii de teatru au unde alege sa mearga in saptamana 7 - 13 martie. "Podul", "Sefele", "Blifat" sau "Sinucigasul" sunt doar cateva dintre piesele ce pot fi vazute in teatrele bucurestene, transmite Mediafax.
Teatrul Metropolis: miercuri, 9 martie, ora 19.00 - "Zaruri si carti", de Sam Henry Kass, traducerea si regia Florin Piersic jr. (foto); joi, 10 martie, ora 19.00 - "Jocul de-a adevarul", de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar si Dorina Chiriac; vineri, 11 martie, ora 19.00 - "Opposites attract", de Bruce Kane, un spectacol de Dorina Chiriac si Florin Piersic jr.; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Baba care asculta", de Catherine Aigner, regia Theo Herghelegiu; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Podu'", de Paul Ioachim, regia Horatiu Malaele.
Teatrul Odeon
: marti, 8 martie, ora 19.00 - "Sefele", de Werner Schwab, regia Sorin Miliaru; miercuri, 9 martie, ora 19.00 - "Pyramus & Thisbe 4 You", dupa William Shakespeare, regia Alexandru Dabija; duminica, 13 martie, ora 11.00 - "Aventurile lui Habarnam", dupa Nikolai Nosov, regia Alexandru Dabija; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Viata e vis", dupa Calderon de la Barca, regia si scenografia Dragos Galgotiu.
Sala Studio
: marti, 8 martie, ora 20.30 - "Pontice de primavara", spectacol de muzica si poezie, formatia Pontice, recita Marius Stanescu, Mihai Smarandache si Marius Damian; vineri, 11 martie, ora 20.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail; sambata, 12 martie, ora 20.30 - "Blifat", de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail.
Teatrul Act
: luni, 7 martie, ora 19.00 - "Acasa la tata", de Mimi Branescu, regia Alexandru Dabija; marti, 8 martie, ora 19.00 - "Acasa la tata", de Mimi Branescu, regia Alexandru Dabija; miercuri, 9 martie, ora 19.00 - "...Years after Petrucciani", cu Cristian Soleanu (saxofoane), George Natsis (pian), Adrian Mircea Flautistu (contrabas si chitara bas), Vlad Popescu (Baterie); joi, 10 martie, ora 19.00 - "XXL (Fat Pig)", de Nail LaBute, regia Cristi Juncu; vineri, 11 martie, ora 19.00 - "XXL (Fat Pig)", de Nail LaBute, regia Cristi Juncu; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "XXL (Fat Pig)", de Nail LaBute, regia Cristi Juncu.
Centrul Cultural pentru Unesco "Nicolae Balcescu"
: luni, 7 martie, ora 19.00 - "Fizicienii", de Friedrich Durrenmatt (clasa prof. Univ. Dr. Florin Zamfirescu, coordonator asist. Univ. Dr. Cristina Briciu); marti, 8 martie, ora 19.00 - "Nimeni nu-i perfect", de Simon Williams, regia Radu Beligan; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Momaia", de Niculae Urs, dupa A. P. Cehov.
Teatrul National Bucuresti, Sala Amfiteatru
: joi, 10 martie, ora 19.00 - "Sinucigasul", de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa; vineri, 11 martie, ora 19.00 - "Regina Mama", de Manlio Santanelli, regia Gelu Colceag; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Cinci femei de tranzitie", de Rodica Popescu Bitanescu, regia Rodica Popescu Bitanescu; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Sinucigasul", de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa.
Sala Atelier
: joi, 10 martie, ora 19.00 - "Camerista", dupa Hermann Broch, regia Dan Stoica; vineri, 11 martie, ora 19.00 - "Dulcea pasare a tineretii", de Tennessee Williams, regia Tudor Marascu; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Legenda marelui inchizitor", dupa Feodor Dostoievski, regia Radu Penciulescu; duminica, 13 martie, ora 11.00 - "Japonia vazuta de un japonez care s-a format in Romania", conferinta E.S. Kanji Tsushima; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.
Sala 99
: sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Cu usile inchise", de Jean Paul Sartre, regia Mircea Anca; duminica, 13 martie, ora 11.00 - Teatrul National pentru copii; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Scara Pisicii", de Katalin Thuroczy, regia Irina Popescu Boieru.
Teatrul Bulandra, Sala "Toma Caragiu"
: miercuri, 9 martie, ora 18.30 - "Ivanov", regia Andrei Serban; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Oscar si tanti Roz", regia Chris Simion; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Scaunele", regia Flix Alexa.
Sala Izvor
: miercuri, 9 martie, ora 18.30 - "Ingropati-ma pe dupa plinta", Yuri Kordonsky; joi, 10 martie, ora 19.00 - "Mamouret", regia Dinu Cernescu; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Caligula", de Albert Camus, regia Stephane Olivie Bisson; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Caligula", de Albert Camus, regia Stephane Olivie Bisson.
Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu"
: luni, 7 martie, ora 19.30 - "Mincinosul", de Carlo Goldoni, regia Ema Enache; marti, 8 martie, ora 19.00 - "Avarul", de Moliere, regia Daniel Nitoi; vineri, 11 martie, ora 19.00 - "39 de trepte", regia Petre Bokor; sambata, 12 martie, ora 19.00 - "Opera de trei parale", de Bertolt Brecht, regia Diana Lupescu; duminica, 13 martie, ora 19.00 - "Umor, amor, fior de dor... in Bucuresti", regia Diana Lupescu.
Sala "George Constantin"
: miercuri, 9 martie, ora 19.30 - "Adevarul Holding" (intrarea libera); joi, 10 martie, ora 19.30 - "Rinocerul indragostit", de Liao Yimei, regia Mihai Lungeanu; vineri, 11 martie, ora 19.30 - "Aniversarea", de Thomas Vinerberg si Mogens Rukov, regia Vlad Massaci; sambata, 12 martie, ora 19.30 - "Vizitatorul", de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga; duminica, 13 martie, ora 19.30 - "True West" de Sam Shepard, regia Alexandru Mazgareanu.
de Redactia - 1614 afisari
 
         
 
3.0 - 1 voturi